Orehi

NNATALIJA  

član od: 2.9.2003

sporočila: 141

tema odprta - 5. apr 2007 10:24 | ogledi: 4.629 | odgovori: 14

Lep pozdravček vsem,

zanima me, če ima še kdo probleme s kvaliteto orehov. Se mi zdi, da so skoz samo še slabši...

kupim jih kar veliko, ker veliko pečem, in vsakič sem razočarana, ker je vmes toliko grenkih.

Ali žarkih.

Pa kupujem na tržnici, pa v sparu in merkatorju...nima veze. Vse je iz Romunije - mi je lani povedal prodajalec na tržnici. Pa tudi tam, kljub višji ceni, niso ok orehi.

Kako se vam zdi? Jih tudi prebirate najprej- ali kar direktno zmeljete?

lp! nnatalija

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

5. apr 2007 10:40

Ravno iz tega razloga sem prešel pri peki peciv na lešnike in mandlje.Orehe uporabljam le izjemoma ali pa takrat,ko na tastovem gruntu obilno rodijo in dobimo domače orehe.Res jih je potrebno lomit in luščit,vendar so takega okusa kot se spodobi. ati zlati

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

5. apr 2007 10:43

Tudi moja soseda ima enak problem. Mislim, da jih niso dobro skladiščili in so sedaj pač taki. Jaz imam svoje, domače in ni nobenega problema. Kyara

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. apr 2007 10:47

Na srečo ima moja mama oreh, ki obilno rodi, oče jih pa potem tare in čisti. Pa tudi na domačem vrtu imamo oreh, lani je bilo za pet kg orehov (ker je drevo še mlado). Tudi lesko imamo na vrtu, tako da so mi težave z žarkimi oreški prihranjene. Je pa res, da te mora jezit, ko drago plačaš jedrca, potem so pa žarka. Mamamia mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. apr 2007 11:35

A ni fino, če si vsaj z eno nogo "na kmetih" in lahko potem domače produkte uporabljaš - naš oreh v Posavju je lani prav lepo obrodil, kako so pa orehi v kleti prestali zimo, bomo pa danes videli Sicer sta pa lešnikova in mandljeva "fila" v potici tudi zelo dobri. Vendelina jr.

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

5. apr 2007 12:26

Mene tudi zanima kako se izogniti tem žrkim orehom. Saj je že eden dovolj da ti uniči celo potico. Smo doma pred kratkim pekli gibanico pa so orehi pokvarili vse užitke ob poskušanju le te. Ko delaš in se trudiš, da bi bilo najbolje, da postrežeš goste, pa se ti zgodi kaj takega, si morete predstavljati.... Kako vedeti katrei so žrki, če ga prej ne poizkusiš? LP.

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

5. apr 2007 21:24

Nabiram jih sama, nena pa izdam placa. Če je dobra orehova letina, jih parkrat v avto nesem. Potle jih sušim na radiatorih, nah pa tučem po jih, ka se celi blok pajtla. Za pucaje pokličem kolegice in sosedi že čujejo babji čvek in smeh. Zmelem jih kar v multipraktiki in zamrznem. Nekaj si jih pistim za zobanje. tumpika

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

6. apr 2007 19:48

Tudi jaz imam slabe izkušnje z žarkimi orehi. Zadna leta pa kupujem že mlete orehe v vrečki in so enkratni, res pa je, da so dražji, ampak zelo okusni in se mi potem zdi, da se splača... Izkušene pekarice me sprašujejo, kje dobim tako dobre orehe :)) katka

Petrca_5  

član od: 28.8.2006

sporočila: 135

4. jun 2007 7:44

Tudi na tržnici v btc-ju se najdejo samo Romunski. Še vseeno so boljši kot Mercatorjevi, ki so obupni. Nevem pa, kako je z orehi na tržnici v mestu, bi se najdli kakšni pravi domači? Ker potica in ostale jedi so vsaj zame pristne le z domačimi. Petra_5

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

4. jun 2007 10:02

Naše tri kure imajo ta teden na meniju mlete orehe, kupljene v Intersapru. Priboljšek je rezultat slabe kvalitete in naslednjič bom nesla orehe nazaj, kerje prodajlalec dolžnan zagotoviti normalno kvaliteto. Po moje je vzrok v neustreznem skladiščenju. F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti